Copyright © 2018
Seemore


SEEMORE HUD

EFRR

HUD DLA KASKÓW MOTOCYKLOWYCH

SEEMORE AR HUD to rozwiązanie typu Head-Up Display przeznaczone dla kasków motocyklowych. Dzięki innowacyjnemu modułowi motocyklista ma dostęp do wszelkich potrzebnych mu podczas jazdy informacji przy zachowaniu maksymalnej koncentracji i ciągłym skupieniu wzroku na drodze.  

Dla użytkownika

Nasze rozwiązanie zdecydowanie podwyższa komfort jazdy i maksymalizuje bezpieczeństwo nie tylko samego motocyklisty, ale i innych użytkowników ruchu drogowego.

  1. Umożliwia błyskawiczny odczyt pojawiających się informacji.
  2. Ułatwia koncentrację.
  3. Polepsza orientację w przestrzeni.
  4. Skraca czas reakcji.
  5. Nie ogranicza pola widzenia.

Rozszerzona rzeczywistość pozwala użytkownikowi czerpać najwyższą radość z jazdy, zapewniając absolutny spokój umysłu i pełną kontrolę tego, co dzieje się wokół. SEEMORE AR HUD usprawnia bowiem proces odbierania oraz przetwarzania bodźców wzrokowo-słuchowych, co przekłada się na pewniejsze prowadzenie pojazdu.

Prototyp modułu SEEMORE AR HUD zaprezentowaliśmy po raz pierwszy w 2015 roku na targach EICMA w Mediolanie, gdzie cieszył się ogromnym zainteresowaniem – tak ze strony użytkowników, jak i producentów. Od tamtej pory przeprowadziliśmy dodatkowo szereg udoskonaleń i aktualizacji. Co więcej, zaczęliśmy rozwijać nową wersję technologii AR, która zdobywa bardzo dobre oceny. Aktualnie ją dopracowujemy, aby doświadczenie jazdy było jeszcze bardziej bezpieczne i komfortowe, a rozszerzona rzeczywistość mogła być wykorzystywana w kolejnych funkcjonalnościach.

Pracujemy nad rozwinięciem modułu AR w kaskach motocyklowych, by był w pełni interaktywny z otoczeniem. W ciągu ostatnich dwóch lat zrobiliśmy ogromny postęp technologiczny i dalsze wysiłki skupiamy wokół unowocześniania produktu. Ma być jeszcze lepszy, jeszcze trwalszy i jeszcze tańszy. W ten sposób będzie możliwe wprowadzenie go do powszechnej produkcji i masowego użytku.

Dla producenta 

Moduł SEEMORE AR HUD przeszedł dziesiątki testów, które pozwoliły nam dopracować go w najdrobniejszych detalach. Był weryfikowany przez motocyklistów różniących się między sobą wiekiem, doświadczeniem, potrzebami i stylem jazdy. Dzięki temu możliwe było stworzenie najbardziej optymalnego i zaawansowanego technologicznie rozwiązania.

  1. Na etapie produkcji SEEMORE AR HUD może zostać wbudowany do kasków różnych producentów 
  2. Cechują go absolutnie kompaktowe wymiary i wykorzystanie pionierskiej technologii z dziedziny rozszerzonej rzeczywistości 
  3. Każdy użytkownik ma możliwość konfiguracji modułu za pomocą aplikacji mobilnej w swoim telefonie, dostosowując go odpowiednio do swoich potrzeb oraz indywidualnych preferencji.  
  4. Decydując się na integrację kasku z modułem, producent zyskuje zaawansowane technologicznie rozwiązanie – łącznie z całym działem R&D będącym po stronie SEEMORE. 
  5. A co najważniejsze, SEEMORE AR HUD stanowi ogromną wartość dodaną dla klientów zainteresowanych jak największą poprawą bezpieczeństwa i komfortu jazdy.


EFRR

Ten projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską grantem w ramach projektu pn. “Dolnośląski Bon na innowacje” nr 13/DBnl/2018.

Celem projektu pn. “Inteligentny kask – Seemore AR HUD” jest zaprojektowanie i stworzenie inteligentnego kasku z Head-Up Displayem z wykorzystaniem technologii rozszerzonej rzeczywistości. Rozwiązanie ma za zadanie zwiększać bezpieczeństwo na drodze dzięki zmniejszeniu rozproszenia uwagi przez motocyklistę, oraz umożliwić motocykliście natychmiastowy dostęp do dodatkowych informacji takich jak nawigacja, POI, czy komunikaty drogowe.

W ramach prac utworzony zostanie komponent, na który składać się będą nowa optyka oraz elektronika.

Dofinansowanie projektu z UE: 73.170,00 PLN

Ten projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z funduszy Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego grantem w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020, umowa nr WARR-RPO1.3.2-021/18-00, nazwa projektu: “Przeprowadzenie diagnozy przedsiębiorstwa i stworzenie strategii rozwoju dla firmy Seemore, w celu wsparcia początkowej fazy rozwoju firmy na rynku”

Dofinansowanie projektu z UE: 36.762,50 PLN


EU Ten projekt otrzymał dofinansowanie z Unii Europejskiej w ramach
programu badań i innowacji Horyzont 2020
Nr grantu: 790441.